Sporthotel Zátoň
  • Česky
  • Deutsch
  • English

+420 380 709 110

Nordic Walking neboli Severská chůze

Objevte s námi kouzlo Nordic Walkingu, populární chůze s holemi. Tato aktivita je určena především pro rekreační sportovce. Ke svému tréninku ji však využívají i výkonnostními sportovci.

Náš vyškolený instruktor Vás seznámí se všemi zásadami tohoto sportu. Lekce Nordic Walkingu se můžete účastnit v rámci hotelového programu nebo lze dohodnout individuální zaškolení. K provozování této aktivity potřebujete pouze speciální hole, které Vám rádi zdarma zapůjčíme a dále sportovní obuv. Zaškolení a praktický výcvik probíhá na louce hned u hotelu.

      

Zdravotní přínos:

Fyzická kondice celého těla - při chůzi zapojujeme nejen dolní končetiny, ale i střed a horní část těla.

Zdravější srdce - nordic walking je karidiorespirační aktivitou pro osoby na každé fyzické úrovni.

Váhový úbytek - zapojujeme větší množství svalových skupin, čímž dochází k většímu kalorickému výdeji. Sami si můžete zvolit intenzitu cvičení a tím stanovit tepovou frekvenci.

Zdravější záda a zlepšené držení těla - při chůzi dochází k rotačním pohybům páteře, při kterých se aktivují a posilují všechny páteřní svaly.

Snížení kloubní zátěže - hole rozkládají usilí po celém těle a poskytují okamžitou stabilitu, což představuje menší zátěž pro kolena a záda.

Výcvik probíhá na louce hned u hotelu.