Sporthotel Zátoň

Zátoňský duatlon

    

Poloha Sporthotelu Zátoň nabízí nevšední možnost na celodenní výlet. Vydejte se pěšky po červené turistické značce do Rožmberka nad Vltavou. Zde si prohlédněte známý hrad, odpočiňte si a posilněte se v jedné z rožmberských hospůdek. Pro cestu zpět využijte kánoe nebo nafukovací člun a plujte po Vltavě až do Zátoně.

  1. Pěší výlet ze Sporthotelu do Rožmberka (délka 10,8 km, převýšení 379 m, doba ca. 3 hod.). Trasa vede po červené turistické značce.
  2. Prohlídka hradu, popř. občerstvení v místní restauraci.
  3. Splutí Vltavy z Rožmberka do Zátoně ( délka 12,4 km, doba ca. 2,5 hod., žádný jez). Možnost výběru lodí (pevná nebo nafukovací kánoe, nafukovací člun pro 4 nebo 6 osob). Plavbu mohou absolvovat i úplní začátečníci.

Na hotelové recepci Vám rádi poradíme a zarezervujeme požadované lodě. Po splutí Vltavy do Zátoně, zanecháte lodě s vybavením na břehu.  Odvoz lodí a materiálu již zajistí půjčovna  lodí.

Veřejný závod dvojic - 23. září 2017

Pro běžce i neběžce pořádáme na této trati veřejný závod. Cílem je absolvovat výše uvedenou trasu v co nejkratším čase. Cesta do Rožmberka vede po červené turistické cestě a můžete ji překonat během, chůzí nebo chůzí s holemi (Nordic Walking). V Rožmberku (loděnici Ingetour) nasednete na kánoe a cestu zpět absolvujete po řece Vltavě. Start a cíl je na louce Sporthotelu Zátoň. Zveme všechny nadšence oudoorových sportů.

Propozice:
Kategorie: Bežci Neběžci (turisté) Singl (jednotlivci)
Startovné: 400,- Kč (dvojice) 400,- Kč (dvojice) 300,- Kč (jednotlivec)
Prezentace: 23.9.2017 v 9:30 hod. ve Sporthotelu Zátoň, hromadný start závodu v 10:00 hod.
Vyhlášení výsledků: v 15:30 hod. ve Sporthotelu s následným občerstvením, první 3 v každé kategorii obdrží cenu
Přihlášky a informace: info@sporthotel-zaton.cz